Co możemy robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – w końcu jeśli sprawnie podejdziemy do tego tematu, możliwe, iż będziemy mieli np. 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być również być za częste – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednakże nie jest powiedziane, iż musimy koniecznie siedzieć w długi weekend w swoim domu, ogrodzie albo na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem może być wycieczka zagraniczna. Choćby wycieczka do Tallina, Sztokholmu czy Madrytu.

Każdego roku, szczególnie wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułeczki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie odmiennych państw, ludzi, jedzenia, itp. jest bardzo wciągające, ale także rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną można udać się samodzielnie, ew. z grupą bliskich, ale także z biurem podróży. Na pewno ta druga opcja jest tańsza. Przecież jeśli chcemy spędzić weekend w Porto – przykładowo, sam dojazd to niemały koszt. Chociaż nie jest to regułą. Można powiedzieć, iż oba rozwiązania mają dużo zalet.

Dla takich osób, które wolałyby pojechać autem, a na dodatek nie mają wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. W końcu choćby Sandomierz to miejsce, gdzie możemy miło spędzić weekend. Bardzo interesujące są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, definitywnie odradza się wyjazd do Zakopanego. Zakopane to szalenie popularna miejscowość, lecz kiedy są długie weekendy, stolica polskich Tatr jest oblężona przez turystów – zwłaszcza tych z Warszawy.
źródło: creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://aofn.pl, www.firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy wycieczkowe

Rejsy odbywają się na statkach, a jak nie ulega kwestii ...